Cikel gostujočih predavanj na Oddelku za filozofijo Filozofske fakultete

Na Oddelku za filozofijo Filozofske fakultete bo v sodelovanju z Inštitutom za študije meništva in kontemplativne znanosti med 7. in 19. 3. 2024 potekal poglobljen cikel gostujočih predavanj in seminarjev, posvečen novoplatonski mistiki. Povod za to je nedavni izid integralnega Plotinovega opusa, ki je v prevodu Sonje Weiss (Oddelek za klasično filologijo Filozofske fakultete) v treh delih izšel pri Slovenski matici.

Program:

• četrtek, 7. 3. 2024, ob 15.30 (pred. 325): Sonja Weiss (plenarno predavanje): Plotinova mistika med spoznanjem in izkustvom,
  • ponedeljek, 11. 3. 2024, ob 19.40 (pred. 434): Blaž Sušnik: Mistika in novoplatonizem v času poganske obnove (Julijan Odpadnik, Salustij),
  • torek, 12. 3. 2024, ob 8. uri (pred. 430): Borut Škodlar in Jan Ciglenečki: Spoznavni in zedinjevalni podtip mističnega doživljanja (Plotin, Proklos) (1. del),
  • ponedeljek, 18. 3. 2024, ob 19.40 (pred. 434): Franci Zore: Govor o transcendenci v novoplatonizmu,
  • torek, 19. 3. 2024, ob 8. uri (pred. 430): Borut Škodlar in Jan Ciglenečki: Diateza in vstopne točke v izkustvo Enega – psihoterapevtske implikacije (2. del).

Vstop prost, lepo vabljeni!