Glasba, vojna in mir: primer Šrilanke

Oddelek za muzikologijo Filozofske fakultete, Univerza Kelaniya in Kulturno in etnomuzikološko društvo Folk Slovenija prijazno vabijo na predavanje Glasba, vojna in mir: primer Šrilanke. Predavala bo dr. Lasanthi Manaranjanie Kalinga Dona (Univerza Kelaniya, Šrilanka). Predavanje bo v četrtek, 30. 3. 2023 ob 15.30 v predavalnici 535 B.

Veseli bomo vaše navzočnosti!

Etnomuzikologinja in glasbenica (violinistka, pevka) dr. Lasanthi Manaranjanie Kalinga Dona bo predavala o različnih funkcijah in rabah glasbe tako v kontekstu večdesetletne vojne kot tudi v odbdobju miru po letu 2009 v njeni južnoazijski domovini. Formalne študijske izkušnje (Šrilanka, Indija, Kitajska, Slovenija) je končala z doktoratom na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, trenutno pa predava in vodi magistrski študij glasbe na šrilanški univerzi Kelaniya. Predavanje bo v angleškem jeziku.