Gostujoča predavanja prof. dr. Ljudmila Dimitrova

Oddelek za slavistiko Filozofske fakultete vabi na predavanja prof. dr. Ljudmila Dimitrova s Fakultete za slovanske študije Univerze Sv. Klimenta Ohridskega v Sofiji:

• v ponedeljek, 11. 3. 2024, ob 9.40 v predavalnici 5: Slovenska književnost v bolgarskem kontekstu in bolgarska književnost v slovenskem kontekstu: vidik prevajalca in raziskovalca;
  • v ponedeljek, 11. 3. 2024, ob 16.20 v predavalnici v pred. 209c: Slovenska dramatika in gledališče v bolgarskem kontekstu in bolgarska drama in gledališče v slovenskem kontekstu;
  • v torek, 12. 3. 2024, ob 11.20 v predavalnici 5: Elisaveta Bagrjana v Sloveniji.

Dr. Ljudmil Dimitrov, profesor ruske književnosti na Fakulteti za slovanske študije Univerze Sv. Klimenta Ohridskega v Sofiji, je bil med leti 2005–2010 in 2015–2019 lektor za bolgarski jezik, literaturo in kulturo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. V tem obdobju se je znanstveno in strokovno še posebej posvetil raziskovanju slovensko-bolgarskih literarnih in kulturnih stikov ter medkulturnemu posredovanju med tema državama in na tem področju opravil ogromno delo. Tudi po vrnitvi v Sofijo dr. Dimitrov aktivno seznanja bolgarsko javnost s slovensko literaturo in gledališčem. Društvo slovenskih književnih prevajalcev mu je leta 2017 podelilo Lavrinovo diplomo za prevajalski opus in njegovo estetsko dovršenost ter za dejavno in plodno posredniško vlogo med slovensko in bolgarsko kulturo.

Vljudno vabljeni!