Jezikovna svetovalnica v desetem, jubilejnem letu

Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1222. sestanek, ki bo v ponedeljek, 19. 12. 2022, ob 18. uri (pred. 325). Na temo Jezikovna svetovalnica v desetem, jubilejnem letu delovanja bodo predavali člani Uredniškega odbora Jezikovne svetovalnice Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU: dr. Nataša Gliha Komac, dr. Alenka Jelovšek, dr. Tina Lengar Verovnik, dr. Mija Michelizza, dr. Urška Vranjek Olšak, dr. Peter Weiss in dr. Helena Dobrovoljc.

Povzetek:

Jezikovna svetovalnica Inštituta za slovenski jezik pri ZRC SAZU je letos praznovala deset let delovanja in ob vstopu v leto 2023 boste prek portala Fran lahko brskali po že 3400 objavljenih odgovorih na različna jezikovna vprašanja. Sedemčlanski uredniški odbor bo obiskovalcem Lingvističnega krožka predstavil način delovanja svetovalnice, zastopanost vprašanj po področjih, sodelovanje z drugimi evropskimi svetovalnicami, osvetlil ozadje nekaterih zanimivih vprašanj in odgovorov iztekajočega se leta (o vladarskem imenu Karel III., naglasu samostalnika kanader, o besedah, ki jih ni v slovarjih knjižnega jezika, vezaju in pomišljaju, problemih zamejskih imen, zadregah s kartami …) ter odgovarjal na vprašanja iz občinstva.

19. 10. 2020

03. 09. 2020