Kako pisati o moških?: antropološka perspektiva

V okviru Dnevov enakosti spolov FF vas vabimo na predstavitev knjige Tanje Petrović Utopia of the Uniform: Affective Afterlives of the Yugoslav People's Army  / Utopija in uniforma: Afektivna življenja Jugoslovanske ljudske armade (Duke University Press, 2024) ter pogovor o antropoloških raziskavah moških. Pogovor bo potekal v četrtek, 18. aprila 2024, ob 14.40 uri na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo, Zavetiška 5, v predavalnici P3. Gosti pogovora bodo prof. dr. Tanja Petrović (ZRC SAZU, Inštitut za kulturne in spominske študije), doc. dr. Sandi Abram in študent etnologije in kulturne antropologije ter sociologije Matija Pohorec.

Dogodek bo združil predstavitev knjige in pogovor o sodobnih antropoloških raziskavah moških, raznolikih percepcijah moškosti in njihovih družbenih učinkih. Posebna pozornost bo namenjena zagatam in dilemam pri etnografskem raziskovanju moških in preizpraševanju sodobne terminologije ter dominatnih raziskovalnih pristopov.

Z gosti se bosta pogovarjali izr. prof. Alenka Bartulović in MR Dagmar Nared.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor