Mladi, enakost spolov in (ne)udeležba na EU volitvah: izzivi in priložnosti

Vabljeni na Delovo okroglo mizo z naslovom Mladi, enakost spolov in (ne)udeležba na EU volitvah: izzivi in priložnosti, na kateri bodo razpravljali o participaciji državljanov na evropskih volitvah, s poudarkom na (ne)udeležbi mladih in stanju v Sloveniji, ki ima eno najnižjih stopenj volilne udeležbe v Evropski uniji.

Okrogla miza bo potekala v četrtek, 14. marca, ob 11. uri v Veliki predavalnici Fakultete za družbene vede v Ljubljani. Okroglo mizo bosta moderirala Nataša Briški, Metina lista, in Ali Žerdin, urednik Sobotne priloge Dela. Kot posebna gosta se bosta dogodku po spletu pridružila evropska poslanca Ljudmila Novak in dr. Milan Brglez.

Sledila bo razprava z naslednjimi gosti:

• Mojca Drčar Murko, nekdanja evropska poslanka,
  • Jaša Levstik, alumen Evropskega mladinskega parlamenta Slovenija in organizator European Youth Event Berlin (EYE Berlin),
  • prof. dr. Tanja Rener, zaslužna profesorica Univerze v Ljubljani, profesorica za sociologijo, družin in sociologijo spolov, raziskovalka na področju študij mladine in ženskih študij na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, nekdanja nacionalna koordinatorica za študije mladine in študije spolov pri Svetu Evrope,
  • dr. Zoran Stančič, svetovalec predsednice republike za evropske zadeve, član ekspertov mreže Evropske komisije Team Europe Direct,
  • Sara Štiglic, aktivistka in nekdanja članica predsedničinega Mladinskega posvetovalnega odbora,
  • Dušan Vučko, dolgoletni direktor službe Državne volilne komisije.

Skupaj bodo iskali odgovore na vprašanja, kot so:

• Zakaj mladi ostajajo ob strani političnih procesov?
  • Kako enakost spolov vpliva na demokratično participacijo v kontekstu evropskih volitev?
  • Kako lahko spodbudimo mlade, da postanejo bolj aktivni udeleženci v političnem življenju Evropske unije?

Vsem, ki se bodo okrogle mize udeležili v živo, bodo podarili enomesečno brezplačno naročnino na delo.si. Med tistimi, ki bodo aktivirali brezplačno naročnino, pa bodo izžrebali srečneža, ki bo osvojil izlet v Bruselj ali Strasbourg.

Okrogla miza bo potekala v okviru Delovega projekta Evropa izbira, ki ga sofinancira Evropska unija, in bo ena od treh, ki jih bo medijska hiša Delo v sodelovanju z Metino listo v prihodnjih mesecih organizirala na slovenskih fakultetah v Ljubljani, Mariboru in Kopru.

Vabilo