Uspavanke: melodije spominov, uteh in sanj

V četrtek, 5. 10. 2023, ob 13. uri Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete, Zavetiška 5 (nasproti gimnazije Vič), predavalnica 4 vabi na dogodek Uspavanke: melodije spominov, uteh in sanj.
Pogovorno-glasbeno srečanje, na katerem se bo prisluhnilo in spregovorilo, kaj sporočajo uspavanke, ki zibajo v spanec, prenešene iz roda v rod, tudi v časih apartheida, sodobnih kolonialnih politik in izgnanstva. O tem, kako nas lahko prve melodije zaznamujejo in povezujejo, bodo spregovorili palestinski glasbenik iz Jordanije Mahmud Al Khatib, Wafa Kaanan iz Gaze ter antropologinja Katarina Juvančič, ki raziskuje popotnice, ki jih s seboj nosijo uspavanke. Z njimi se bo pogovarjala novinarka Kristina Božič.

Vabilo na 12. Kulturno ambasado Palestine