Etnološki tabor treh dolin 2022

Foto: Sarah Brumen

Med 16. in 22. septembrom 2022 so na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete izvedli Etnološki tabor treh dolin, ki je že tretjič zapovrstjo potekal na Solčavskem. V letošnjem letu so se osredotočali na planine, ki so jih s pomočjo mentorjev (Maša Zajc (ZVKDS OE Celje), Saša Roškar (ZVKDS OE Kranj), Elizabeta Vršnik, doc. dr. Peter Mikša (FF UL, Oddelek za zgodovino), doc. dr. Boštjan Kravanja (FF UL, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo) osvetlili iz perspektive varovanja dediščine, kmetijstva in turizma.

Tabor so otvorili s prigonom ovac iz Knezove planine na Strelovcu in s sodelovanjem pri striženju ovac na domačiji Knez. V nadaljnjih dneh so se študentke in študenti v sklopu krovne tematike usmerili v specifična raziskovalna področja ter se posvetili planinskemu pašništvu, gorništvu, turizmu, solčavski kulinariki ter divjadi in zverem v odnosu do rejnih živali.

Po analizi gradiva sledi priprava strokovne publikacije, v kateri bodo izsledke predstavili tudi širši javnosti.

05. 06. 2023

Sprejem športnic in športnikov

Športnice študentke in športniki študenti z osvojenimi odličji
02. 06. 2023

Po sledeh Čehov in Slovakov na soški fronti

Udeleženci ekskurzije v Posočje
01. 06. 2023

Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju za leto 2022 za dva projekta Filozofske fakultete

Izr. prof. dr. Sašo Jerše in lekt. dr. Mateja Gaber s prejetim priznanjem.