Intenzivni tečaj slovenščine za študente Erasmus+ na spletu

Udeleženci Intenzivnega tečaja slovenščine za študente Erasmus+

Pri Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete v sodelovanju s službo za mednarodno sodelovanje Univerze v Ljubljani ter programom Erasmus+ organizirajo intenzivni tečaj slovenščine za študente Erasmus+. Tečaj sofinancira Evropska unija in je namenjen študentom, vpisanim na visokošolski zavod, ki ima Erasmus listino za terciarno izobraževanje (ECHE), in so bili izbrani za Erasmus+ obdobje študija. Tečaj se je začel 7. septembra in je trajal tri tedne. Udeležilo se ga je 84 študentov, razdeljenih v devet skupin, in sicer največ iz Nemčije (33), Španije (12) in Češke (9). Zaradi trenutne zdravstvene situacije je tečaj potekal preko spleta, kar je večini ustrezalo, saj so mnogi morali biti po prihodu v Slovenijo še dva tedna v karanteni. Rezultati anket kažejo, da so bili z organizacijo in izvedbo spletnega tečaja zelo zadovoljni ter da so od tečaja pridobili veliko več, kot so pričakovali. Veliko študentov se je odločilo tudi za nadaljevanje učenja slovenščine, in sicer na tečaju Slovenščina za študente, ki se prične 15. oktobra 2020.

Bilateralno srečanje zagrebškega in ljubljanskega oddelka za geografijo

Skupinska fotografija udeležencev srečanja

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)