Na Filozofski fakulteti potekal posvet Branje in učenje za vse starosti

Oddelek za anglistiko in amerikanistiko Filozofske fakultete je skupaj z Bralnim društvom Slovenije in Evropsko zvezo združenj za pismenost FELA v petek, 29. 10. 2021, na Filozofski fakulteti organiziral hibridno izvedeni posvet z naslovom Branje in učenje za vse starosti (tudi v času epidemije). Predavatelji iz Slovenije, Velike Britanije, Estonije, Italije, Nizozemske in Nemčije so predstavili vrsto zanimivih projektov, ki jim covid-19 ni mogel priti do živega. Posvet je podprla Javna agencija za knjigo s katalogi slovenske otroške književnosti v angleščini. Dogodka so se udeležili študentje, člani Bralnega društva in Bralne značke ter člani FELA.

V soboto je Evropska zveza združenj za pismenost FELA na Filozofski fakulteti izvedla še hibridni občni zbor in v spletno mrežo povezala takorekoč celotno Evropo, od Skandinavije do Grčije, od Španije do Romunije.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani