Nagrada za plakat študentskega projekta

Nagrajeni plakat

Eden od plakatov, ki je nastal v okviru pilotnega projekta Promocija študijev Filozofske fakultete med dijaki, je na prvem medcelinskem tekmovanju oblikovanja plakatov Poster Stellars prejel prvo nagrado v študentski kategoriji (kultura). Pri projektu so sodelovali študenti psihologije, ki so raziskali potrebe fakultete in njenih oddelkov, na osnovi njihovih ugotovitev sta študentki slovenistike oblikovali sporočilo, študentke Akademije za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani pa oblikovale plakate in ostale materiale. Študenti, ki so sodelovali pri projektu so: Lea Bracovič in Katja Strgar (študentki magistrskega študija slovenistike), Anže Dejak, Kristina Ferjančič in Mateja Habjanič (študenti magistrskega študija psihologije) ter Ana Karlin, Ana Valenko in Maša Kunej (študentke magistrskega študija Grafično oblikovanje, ALUO). Mentorja projekta sta bila doc. dr. Boštjan Bajec (Oddelek za psihologijo Filozofske fakultete) in prof. Boštjan Botas Kenda (ALUO).

Iskrene čestitke!

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.