Pogovor: Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji

Utrinek s pogovora (foto: Mladen Franko)

V novogoriški Knjigarni kavarni Maks je 18. 4. potekal večerni pogovor ob izidu knjige Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji / Women, Nationalism, and Social Networks in the Habsburg Monarchy (Purdue University Press, 2024), ki jo je uredila Marta Verginella. Pogovor z urednico ter avtoricama Katjo Mihurko in Urško Strle je izpostavil nekatere sveže epistemološke premisleke v knjigi ter očrtal možnosti javnega delovanja žensk na prehodu iz 19. v 20. stoletje. Vse tri sogovornice so svoja opažanja podkrepile s konkretnimi življenjskimi potmi, aspiracijami in identitetami nekaterih narodnih aktivistk, izobraženk in umetnic, ki so tedaj vstopale v javni prostor: od Marice Nadlišek Bartol in Zofke Kveder do Ivane Kobilca in Tine Modotti.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani