Poletna šola mreže Ženske pisateljice v zgodovini

V Ljubljani je med 22. in 27. avgustom potekala poletna šola CEEPUS mreže Ženske pisateljice v zgodovini / Women Writers in History pod vodstvom Katje Mihurko Poniž. Poletna šola z naslovom Intimnost v ženskem pisanju in branju / Intimacy in Women's writing and reading, se je ukvarjala z vprašanjem cenzure, samocenzure in razumevanja intimnosti v dolgem 19. stoletju. Zadnja dva dni je potekala na Filozofski fakulteti UL, na njej pa so sodelovale tudi študentke Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete UL. Poletno šolo in v njenem sklopu tudi delavnico Cenzuriranje intimnosti v ženskem pisanju in branju / Censoring Intimacy in Women's Writing and Reading je z uvodnim predavanjem otvorila Katja Mihurko Poniž, sledilo pa je predavanje Birgitte Johansson Lindh Estelle. V sklopu delavnice je s svojim prispevkom Samocenzura, družinske interpretacije življenja žensk in vpliv uradne narativne paradigme / Self-censorship, Family Interpretations of Women Lives and the Influence of Official Narrative Paradigm sodelovala tudi Irena Selišnik.

03. 02. 2023

In memoriam mag. Sara Gornik (1984–2023)

02. 02. 2023

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete