Prvi pogovor iz cikla pogovorov »Humanizem, & mi« v sklopu razstave »Evropa – dediščina humanistov«

Doc. dr. Marko Štuhec, izr. prof. dr. Kozma Ahačič in izr. prof. dr. Jonatan Vinkler

V torek, 22. 2. 2022, je v avli Filozofske fakultete potekalo odprtje razstave Evropa – dediščina humanistov, ki bo na fakulteti na ogled še do 27. 3. 2022. V okviru razstave poteka tudi cikel pogovor z naslovom Humanizem, & mi. Na prvem pogovoru z naslovom Humanizem, & zgodovinopisje so se pogovarjali doc. dr. Marko Štuhec (Filozofska fakulteta UL), izr. prof. dr. Kozma Ahačič (ZRC SAZU) in izr. prof. dr. Jonatan Vinkler (Univerza na Primorskem). Gostje so razpravljali o vplivu humanistične misli in prakse na kulturne in idejne tokove v slovenskem prostoru. Posvetili so se humanističnemu vplivu na slovenske protestante in njihovo jezikovno delo, pri tem pa opozorili na spremembe in selektivno rabo izvirnih humanističnih idej v času zaostrenih verskih, političnih in socialnih konfliktov. Posnetek pogovora je na voljo na Facebook strani Goethe-Instituta.

26. 02. 2024

Zahvala in hvalnica Matjažu Kmeclu

Prof. dr. Matjaž Kmecl (foto: Miran Hladnik, Wikipedija)
20. 02. 2024