Razstava o rimski vojaški diplomi z Vičave na Ptuju gostuje na Oddelku za arheologijo Filozofske fakultete

Foto: Božidar Flajšman

Razstava o rimski vojaški diplomi z Vičave na Ptuju, ki je nastala ob sodelovanju Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete – Raziskovalnega programa Slovenska zgodovina, Pokrajinskega muzeja Ptuj – Ormož in Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije (Center za preventivno arheologijo) gostuje v prostorih Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete (Zavetiška 5), kjer bo na ogled do 21. januarja 2022. Na izjemni pomen te in drugih vojaških diplom za rimsko družbeno in vojaško zgodovino je avtor dr. Milan Lovenjak opozoril z uvodnim predavanjem 8. decembra.

27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)
20. 03. 2024

Predavanje švedske veleposlanice in otvoritev razstave Švedski glasbeni trenutki

veleposlanica Švedske v Sloveniji Nj. Eks. Diana Madunic se je srečala z dekanjo fakultete prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar.