Srečanje s predstavniki ukrajinskega Državnega komisariata za varstvo jezika in Veleposlaništva Ukrajine

Utrinek s srečanja

12. 10. 2023 so Filozofsko fakulteto obiskali ukrajinski državni komisar za varstvo jezika dr. Taras Kremin, njegov sodelavec g. Levčuk Sergij Andrijovič in prva sekretarka Veleposlaništva Ukrajine v Ljubljani ga. Natalia Markevič Pritsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar, prodekanom za dodiplomski in magistrski študij in informacijski sistem prof. dr. Matejem Hriberškom in predstavniki Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete so se pogovarjali o prizadevanjih za uvedbo lektorata ukrajinščine na naši fakulteti in predstavili delovanje komisariata.

Gostovanje dr. Filipa Hrena z Oddelka za zgodovino Hrvaške katoliške univerze v Zagrebu

Dr. Filip Hren (foto: Žiga Zwitter)

Pogovor: Ženske, nacionalizem in družbena omrežja v Habsburški monarhiji

Utrinek s pogovora (foto: Mladen Franko)