Žiga Zwitter predaval na Dunaju

ZUG Minisymposium - Zwitter

23. januarja 2023 je Žiga Zwitter predaval na Dunaju (Minisymposien::BOKU), na povabilo Centra za okoljsko zgodovino (ZUG, Zentrum für Umweltgeschichte) Inštituta za socialno ekologijo Universität für Bodenkultur Wien. Naslov predavanja, ki sta ga pripravila skupaj z dunajskim botanikom Leonidom Rasranom: Vrstno bogati travniki in pašniki v Alpah v zadnjem tisočletju: okoljska zgodovina in historična ekologija kmetijskih ekosistemov (Species-Rich Grasslands in the Alps in the Last Millennium: Environmental History and Historical Ecology of Agroecosystems).

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja