59. seminar slovenskega jezika, literature in kulture ter podelitev Toporišičevega priznanja

Prisrčno vabljeni na sprejem ob začetku 59. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture ter podelitev Toporišičevega priznanja v organizaciji Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v  Ljubljani, ki bo v ponedeljek, 3. 7. 2023, ob 20. uri v Cukrarni (Poljanski nasip 40, Ljubljana).

Seminariste in druge goste iz Slovenije in tujine bodo pozdravili

župan Mestne občine Ljubljana gospod Zoran Janković,
prorektor Univerze v Ljubljani prof. mag. Matjaž Drevenšek,

dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar,
predstojnica Oddelka za slovenistiko prof. dr. Simona Kranjc,
predstojnik Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik prof. dr. Marko Stabej
ter
predsednica 59. seminarja izr. prof. dr. Jerca Vogel.

Drugič bomo podelili tudi Toporišičevo priznanje, ki ga bo za izjemne raziskovalne in pedagoške dosežke na vseh stopnjah izobraževanja ter izkazano večdesetletno sodelovanje in krepitev sodelovanja med ustanovami oziroma posamezniki na področju slovenistike prejel dr. Zvonko Kovač, upokojeni redni profesor na Filozofski fakulteti Univerze v Zagrebu.

Na prireditvi bomo prisluhnili glasbenemu nastopu Ditke in nazdravili začetku 59. seminarja.

Vabljeni tudi na predavanja 59. seminarja (Filozofska fakulteta, Aškerčeva 2), ubranega na temo Slovenski jezik, literatura, kultura in digitalni svet(ovi). Več na spletni strani, dodatne informacije damjan.huber@ff.uni-lj.si (041 341 830).

Informacije za medije

Predsednica 59. SSJLK
izr. prof. dr. Jerca Vogel

Organizator 59. SSJLK
doc. dr. Damjan Huber

Sprememba GU Alenka Cedilnik

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za muzikologijo, 30.4.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Sprememba GU Robert Grošelj

Strokovna služba Oddelka za arheologijo - uradne ure