Oddelek za psihologijo

Možnost pedagoške prakse

Na ljubljanski Gimnaziji Bežigrad imajo za nas že tradicionalno ponudbo: nekaj študentov so pripravljeni sprejeti na 10-dnevno prakso v šolskem letu 2023/24. Imajo pa posebno željo: da bi študenti v okviru te prakse sodelovali na njihovih projektnih dnevih z naslovom “Učenje učenja” za dijake 1. letnika, ki so načrtovani za zadnji teden septembra. V vsakem oddelku za to temo namenijo 3 šolske ure. Te projektne dneve so običajno izvedle na šoli zaposlene psihologinje (učiteljice psihologije in svetovalne delavke), v zadnjih letih pa izvedbo prevzamejo študenti na praksi. Študenti pri tem lahko uporabijo že pripravljeno gradivo ali pa izvedbo pripravijo sami, seveda v dogovoru z mentorico. Izvedbo lahko izpeljejo v parih ali sami - vse je stvar dogovora.

Kontaktna oseba na šoli je Špela Ševerkar: spela.severkar@gimb.org

Pomembno: ta praksa zadošča pogojem za obvezni del prakse na pedagoškem področju.

Oddelek za arheologijo

Strokovna služba oddelka - zaprto 15. 4. 2024

Vabilo k sodelovanju pri anketi

Oddelek za anglistiko in amerikanistiko