Vabilo na 13. bienalno konferenco Evropskega okoljskozgodovinskega združenja

Pozdravljene, pozdravljeni,

vabljeni na 13. bienalno konferenco Evropskega okoljskozgodovinskega združenja (ESEH), ki bo v Uppsali, od 18. do 22. avgusta 2025 (https://eseh2025.com/). Predloge izvlečkov sprejemajo do 31. oktobra 2024 (več tule: https://eseh2025.com/call-for-papers/).

Osrednji poudarek konference bo na podnebni zgodovini, vendar so dobrodošli tehtni okoljskozgodovinski prispevki na katero koli temo (“In addition, we warmly welcome papers, provocations and presentations on environmental history beyond the conference theme. We also invite contributions to teaching and communicating environmental history to a wider public (e.g., schools, university pedagogics, public outreach, and citizen science). Furthermore, we encourage submissions from related academic disciplines and interdisciplinary fields.”). Prijava panela povečuje verjetnost za uspeh, vendar bodo sprejeti tudi dovolj tehtni posamezni prispevki.

Če načrtujete prijavo panela/okrogle mize … upoštevajte tole: “we strongly encourage panels/interventions where the presenters come from different regions, generations, genders, different institutions or different disciplines. We also encourage demographic balance and the use of emergent scholars as facilitators or session chairs. Graduate students will be offered a special reduced fee”.

Na voljo so štipendije za kritje dela potnih stroškov (za študentke, študente in raziskovalke, raziskovalce, ki jim ni na voljo drugačen vir financiranja).

Konferenca bo hibridna, kombinirala bo dogajanje v živo in udeležbo na daljavo (v slednjem primeru je kotizacija nižja; vseeno spodbujam k udeležbi v živo, ki omogoča bistveno boljše navezovanje in krepitev sodelovanj s kolegicami in kolegi iz tujine).

V primeru, da študentke, študentje razmišljate o prijavi, je dr. Zwitter na voljo za nasvete glede prispevkov.

Sprememba GU Jerica Mrak Pestotnik

Sprememba GU Jernej Zupančič

Sprememba GU Veronika Rot Gabrovec

Izpiti – prof. dr. Kos (21. 8. 2024)