Angleško-slovenski glosar jezikoslovnega izrazja

Avtor: Andreja Žele, Eva Sicherl
Angleško-slovenski glosar jezikoslovnega izrazja je obrnjeni in dopolnjeni del Slovensko-angleškega glosarja jezikoslovnega izrazja, ki je izšel l. 2012. Prinaša več kot 2500 iztočnic, tj. temeljnih in najpogosteje rabljenih angleških jezikoslovnih izrazov ter njihove slovenske ustreznice; vključene so tudi najbolj značilne strokovne besedne zveze. Z glosarjem sta kontrastivno predstavljena dva zelo različna jezikovna sistema in dve različni slovnični tradiciji, delno pa so dodani tudi termini, ki se v slovenskem jezikoslovju šele uveljavljajo skupaj s pripadajočimi ožjimi lingvističnimi področji, ki pa so v angloameriškem svetu že dodobra razvita, kot npr. kognitivno jezikoslovje, sociolingvistika in psiholingvistika.

Leto izida: 2022

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje