Gramatika slovenského jazyka pre nositeľov slovinského, chorvátskeho a srbského jazyka. II. diel: syntax

Avtor: Eva Tibenská
Visokošolski učbenik skladnje slovaškega jezika v razumljivi in jasni obliki v osmih poglavjih predstavlja predvsem vprašanja tradicionalne skladnje. Gre za 2. del Slovnice slovaškega jezika za govorce slovenskega, hrvaškega in srbskega jezika in je nadaljevanje 1. dela, posvečenega oblikoslovju (Ljubljana 2018). Vsebuje primerjave s temi tremi južnoslovanskimi jeziki, poudarek različnih vaj pa je tudi v prepoznavanju razlik. Gre za prvi tovrstni učbenik na južnoslovanskem območju s poudarkom na skladnji sodobnega slovaškega jezika s primerjalnega in kontrastnega vidika.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

26. 06. 2024
Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani