Vem, hočem, čutim: kognitivno-motivacijski vidiki čustev

Avtor: Darja Kobal Grum
Pričujoča knjiga je znanstvena monografija, v kateri raziskujemo čustva kot samostojni psihološki pojav ter v odnosu do motivacije in kognicije. Obsega 6 poglavij: Uvod, Znanstveni temelji čustev, Ocena situacije in čustveni možgani, Ocena ciljev in motivacijska vloga čustev, Ciljno neskladna čustva in stres ter Ciljno skladna čustva in pozitivni vidiki sebstva. Rdeča nit med poglavji so hipoteze, ki jih v monografiji razvijamo, utemeljujemo z ugotovitvami najsodobnejših raziskav, preverjamo z lastnimi raziskovalnimi izsledki, postavljamo v ustrezne konceptualne modele in na koncu potrdimo. Na koncu podamo še smernice za nadaljnje raziskovanje čustev v kontekstu optimalnega funkcioniranja v vsakdanjem življenju.

Leto izida: 2023

Zbirka: Razprave FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje