Kontakt

+386 1 2411 518
ana.svetel@ff.uni-lj.si

Govorilne ure

torek ob 14.00.

Kabinet

306 ZAVETIŠKA

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

doc. dr. Ana Svetel

Rodila se je leta 1990 v Mariboru, kjer je maturirala na Drugi gimnaziji in vzporedno končala Konservatorij za glasbo. Leta 2012 je na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo diplomirala na temo multikulturalizma na Norveškem. Leta 2016 je na istem oddelku magistrirala z nalogo Names between invention and convention: Naming practices among mixed families in Iceland (Imena med invencijo in konvencijo: Prakse poimenovanja pri mešanih družiinah na Islandiji). Kot mlada raziskovalka pod mentorstvom prof. dr. Jake Repiča pripravlja doktorsko disertacijo Vreme, čas, svetloba in tema v družbenih razsežnostih islandske krajine. Na vseh stopnjah študija se udeležuje številnih večmesečnih študijskih izmenjav in terenskega dela (Univerza v Bergnu, Univerza v Stockholmu, Univerza na Dunaju, Univerza na Islandiji), bila je tudi prejemnica več štipendij (Zoisova štipendija, Erasmus štipendija, štipendija Norveškega finančnega mehanizma) in s prispevki redno sodeluje na domačih in mednarodnih konferencah. Je sopredsednica Delovne skupine mladih raziskovalcev (YSWG) pri Mednarodnem združenju za etnologijo in folkloristiko (SIEF), članica uredniškega odbora Knjižnice Glasnika Slovenskega etnološkega društva in članica uredniškega odbora revije Kula. Kot asistentka je izvajala vaje pri predmetu Metodologija etnologije in kulturne antropologije, v štud. letu 2020/21 pa izvaja vaje pri predmetu Antropologija in pisanje. Obštudijsko se aktivno ukvarja z glasbo, pripovedovanjem in književnostjo, je avtorica dveh leposlovnih knjig in članica Društva slovenskih pisateljev.

'Imena med invencijo in konvencijo: Prakse poimenovanja pri mešanih družinah na Islandiji.' Glasnik Slovenskega etnološkega društva 56(3-4): 5-16.

'Lovljenje mimobežnosti: Oris zbiranja odzivov na epidemijo preko spletnih družbenih omrežij.' (soavtorstvo z Veroniko Zavratnik). Kula (2021 - v pripravi).

'Nevidne prisotnosti: Idealizacija 'nordijskega' načina življenja v atmosferskih in materialnih dispozicijah koncepta hygge.' V: Občutki mest: Antropologija, umetnost, čutne transformacije. Abram, Sandi in Blaž Bajič, ur. Ljubljana: Znanstvena založba Filozofske fakultete (2020 - v pripravi).

Nesnovna dediščina med prakso in registri: 15. vzporednice med slovensko in hrvaško etnologijo. Svetel, Ana in Tihana Petrović Leš, ur. Ljubljana in Zagreb: Slovensko etnološko društvo in Hrvaško etnološko društvo, 2019.

'Pandian, Anand and Stuart McLean, ur. Crumpled paper boat: experiments in ethnographic writing.' Knjižna recenzija. Anthropological Notebooks 25(1).

'Jerneja Ferlež in Peter Rezman. Maribor paralaksa.' Knjižna recenzija. Etnolog 29(1).

 

Za prispevke na konferencah, simpozijih ipd. glej Cobiss - Osebna bibliografija.

Obvezni predmeti

Izbirni predmeti

Sodelavke in sodelavci oddelka

Dogodki

05. 12. - 07. 12. 2024
Oddelek za sociologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Konferenca Dediščine antihumanizma

03. 12. 2024
Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Slovenščina v šoli: izzivi in priložnosti slovenščine kot materinščine na primarni in sekundarni stopnji vzgoje in izobraževanja

29. 11. 2024
Oddelek za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predmet Likovna umetnost v srednješolskem izobraževanju na Hrvaškem – kurikularni pristop

27. 11. 2024
Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Grad Rajhenburg – izzivi prenove, oživljanja in življenja grajskih stavb

26. 11. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Antropologija. Iz take je snovi kot zgodbe?