Kabinet

v tujini

Lektorji v tujini

Polona Liberšar

Leta 2001 je diplomirala na Oddelku za slovenistiko ljubljanske Filozofske fakultete. Že v obdobju študija je kot asistentka na Tečajih slovenščine sodelovala s Centrom za slovenščino kot drugi in tuji jezik in takrat tudi začela z uvajanjem v poučevanje slovenščine kot drugega in tujega jezika. Po slovenistični diplomi je za dve leti odšla na delo v tujino, in sicer je kot učiteljica slovenščine je delala na  Univerzi v Sofiji, v Bolgariji. V študijskem letu 2006/2007 je začela delati kot učiteljica slovenščine na Univerzi v Vidmu, od študijskega leta 2008/2009 pa dela na mestu učiteljice za slovenščino na Univerzi v Padovi, v Italiji.

Sodeluje predvsem na projektih, ki jih organizira Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik:

Leta 2006 je v okviru projekta Svetovni dnevi slovenske literature organizirala gostovanje pisatelja Marjana Tomšiča na Univerzi v Vidmu. Leta 2010 je v okviru projekta Svetovni dnevi sodobne slovenske literature na Univerzi v Padovi moderirala in prevajala pogovor s pisateljem Andrejem E. Skubicem. Za Svetovne dneve slovenskega dokumentarnega filma (2012) so na slovenistiki v Padovi pod njenim mentorstvom v italijanščino prevajali podnapise za dokumentarni film o Mili Kačič. Za Svetovne dneve slovenskega jezika so pod njenim mentorstvom študenti v italijanščino prevajali del knjižice Žepna slovenščina. Leta 2018 je za projekt Svetovni dnevi Ivana Cankarja v skupni knjigi Antologija literature Ivana Cankarja izšel tudi krajši prevod njegovega dela v italijanščino, ki je nastal pod njenim mentorstvom.

Poleg zgoraj naštetih projektov, v okviru padovske slovenistike organizira tudi druge dogodke. Eno odmevnejših je bilo strokovno srečanje ob 50-letnici Katedre za slovenski jezik in književnost na Univerzi v Padovi ter simpozij o Milku Matičetovem, z naslovom Slovenska znanost v Italiji: zapuščina Milka Matičetovega, bivšega študenta na Univerzi v Padovi.

Vsako leto skupaj z drugimi slovenistikami v Italiji organizira strokovno ekskurzijo študentov v Slovenijo, za študente pa pripravlja tudi druga neformalna druženja.

Sodelavke in sodelavci oddelka

Dogodki

05. 12. - 07. 12. 2024
Oddelek za sociologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Konferenca Dediščine antihumanizma

03. 12. 2024
Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Slovenščina v šoli: izzivi in priložnosti slovenščine kot materinščine na primarni in sekundarni stopnji vzgoje in izobraževanja

29. 11. 2024
Oddelek za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predmet Likovna umetnost v srednješolskem izobraževanju na Hrvaškem – kurikularni pristop

27. 11. 2024
Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Grad Rajhenburg – izzivi prenove, oživljanja in življenja grajskih stavb

26. 11. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Antropologija. Iz take je snovi kot zgodbe?